• Bratislava, 13. marca 2024


Festival Hory a mesto 2024

Prípravy na festival už vrcholia. Na návštevníkov čaká viac ako 40 dobrodružných filmov, okrem iného aj premiéry filmov Pavla Barabáša a filmová séria Reel Rock. Festival bude prebiehať v priestoroch nákupného centra Vivo! V Bratislave v dňoch 9.-13. apríla 2024.

Festival aj tento rok prinesie sériu filmov Reel Rock. Ponorte sa do sveta, kde skaly tvoria scénu a odvaha je nevyhnutná. Pripravte sa na neuveriteľné príbehy odvážnych horolezcov, ktorí sa neboja vybočiť zo známych ciest a objavovať nové hranice ľudských možností.
Reel Rock - nechajte sa uniesť do sveta, kde sa spája sila prírody s ľudskou odvahou.

Vstúpte do sveta deep water sola s mladou a nezdolnou Angie Scarth-Johnson, hviezdou svetového lezenia a hlavnou postavou nového filmu Yeah Buddy.
Príbeh alpinistov Josha Whartona a Vince Andersona, ktorí sa pokúšajú o voľný výstup na impozantnú horu v peruánskych Andách, zobrazuje snímka Jirishanca.
Životnú a lezeckú filozofiu japonského fenoménu Sachi Ammu prináša Josh Lowel vo filme Celým srdcom.
Film Lezenie nikdy nezomrie, opäť z dielne Josha Lowela, predstavuje novinára Matta Grooma, ktorý sa vydáva na Ukrajinu, aby objavil silu horolezeckej komunity aj tam, kde zúri vojna.

Spoločný trailer k filmom nájdete TU.

Z dielne legendárneho Pavla Barabáša uvedieme na festivale filmy Desiatkový kráľ a Robotníci hôr z prostredia krásnych Vysokých Tatier a film Nahé svety, ktorý hovorí o krehkosti a pominuteľnosti prírodných kmeňových spoločenstiev z málo dostupných končín sveta.

Filmy hodnotí medzinárodná porota zložená z filmových odborníkov z krajín V4.

 

w: www.horyamesto.sk
fb: https://www.facebook.com/festivalhoryamesto
ig: https://www.instagram.com/horyamesto