Joanna Croston

Joanna Croston vyrástla vo Východnej Kanade a v roku 1998 sa presťahovala do kanadských Skalnatých vrchov. Vyliezla mnoho z okolitých trojtisícoviek a ako vášnivá skialpinistka pochodila hory v Severnej Amerike, Alpách, Japonsku, Kašmíri a indických Himalájach. Ako dychtivá čitateľka kníh z horského prostredia a milovníčka filmov pracuje ako riaditeľka horského festivalu v Banffe. Jej články sa objavili v časopisoch ako Highline Magazine, Gripped, The Canadian Alpine Journal, The Canadian Rockies Annual a Alpinist. Je autorkou knihy Breaking Trail: The Chic Scott Story a jej texty sú súčasťou antológie Waymaking, oceňovanej kolekcie ženských dobrodružných textov, ktorá vyšla na jeseň 2018. Je členkou Komisie horskej kultúry spolku Alpine Club of Canada a bývalou severoamerickou zástupkyňou Medzinárodnej aliancie horského filmu.


Juraj Malíček

Juraj (1974) prednáša teóriu populárnej kultúry, interpretáciu filmu a dejiny filmu na ÚLUK a na Katedre žurnalistiky FF UKF v Nitre. Príležitostne publikuje, online aj offline, časopisecky aj knižne. Je pravidelným hosťom Show Baláž Hubinák v Rádiu FM, pre ktorú pripravuje rubriku Hračičky FM. S Petrom Konečným pripravuje reláciu Do kina v Rádiu Slovensko. Zbiera akčné figúrky, rád nakupuje v papiernictve a vo videohrách preferuje brokovnicu. V animovanom filme Ralf búra internet nadaboval postavu geeka, ktorý sa pýta Groota, či je ihličnatý, alebo listnatý strom.


Kasia Biernacka

Kasia Biernacka je poľská outdoorová fotografka a kameramanka. Keď zrovna nie je vonku, pracuje ako programová riaditeľka na horolezeckom festivale v Ladeku, prekladá horolezecké filmy z angličtiny, francúzštiny a španielčiny a organizuje premietania po celej krajine. Medzi Kasine vášne patrí expedičné jaskyniarstvo a fotografovanie a filmovanie v jaskyniach. Posledných 20 rokov trávi každú jar v Mexiku, kde spolupracuje na dvoch dlhodobých projektoch pod hlavičkou amerického deep caving tímu: skúma Sistema Cheve a Sistema Huautla, dve najhlbšie jaskyne na západnej pologuli. Kasia spolupracovala na dvoch dokumentárnych filmoch o jaskyniarstve - v roku 2013 pre Discovery Channel a v roku 2021 pre National Geographic.


Ľudo Hičár

Viac ako 25 rokov stojí za kamerou, pracoval 15 rokov v Českej televízii a posledných 10 rokov je kameramanom TV JOJ. Zúčastňuje sa na veľkých aj malých televíznych projektoch, cestách po krajinách sveta, politických, športových alebo spoločenských udalostiach. Za dokument z Indie 'Púštna ruža' získali spolu s Michalom Rybanským cenu prezidenta SR na festivale Ekotopfilm. Nevie sa prejsť lesom bez toho, aby z každej túry neodniesol tašku s odpadom, ktorý v lese nájde.
Voľný čas najradšej trávi v prírode v každom ročnom období, aj keď stan majú so synom často postavený aj u nich doma. Je študentom outdoorového oblečenia, vybavenia a filmovania.


Ľubomír Slivka

Mgr. art Ľubomír Slivka je slovenský scenárista, dramaturg, režisér a producent. Absolvoval VŠMU, odbor dramaturgia a scenáristika. V ére socializmu pracoval v Slovenskej filmovej tvorbe Koliba ako scenárista a režisér. Po revolúcii sa osamostatnil a spolu s Ing. Katarínou Vanžurovou založil Attack film. V pozícii dramaturga sa venuje akvizíciám, nákupu a predaju práv k filmom a televíznym seriálom. Autorsky sa podieľal na výrobe dabingov kinofilmov Doba ľadová, Garfield, Deň nezávislosti, Leví kráľ a Star Wars. 10 rokov bol dramaturgom a programovým riaditeľom kín YMCA, prvého multiplexu na Slovensku v bratislavskom Poluse a 3D kina IMAX. Dokumenty nakrúcal vo všetkých krajinách Európy, v Ázii na Kamčatke a Čukotke. Prírodovedecké filmy nakrúcal aj pre Slovenský geologický úrad a pre Prírodovedeckú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Ako filmár bol tiež členom Československej expedície na Mount Everest 87. Momentálne pracuje na koprodukčnom filme Matky podľa románu slovenského spisovateľa Pavla Rankova.


Igor Koller

Igor patrí medzi historicky najlepších horolezcov na Slovensku. Celý život okrem lezenia fotografoval a bol ocenený v mnohých súťažiach, napísal stovky článkov do domácich aj zahraničných časopisov. To popri úspechoch v horolezectve celkom logicky viedlo k prednáškam a porotcovaniu na viacerých svetových horolezeckých festivaloch, napríklad v Trente, Poprade, Tepliciach nad Metují a v Ljubljani. Igor patrí medzi pravidelných návštevníkov horských festivalov doma a vo svete a je naslovovzatým odborníkom na horolezectvo.