Natália Bokníková

Natália sa ako rodená Bratislavčanka presťahovala do Vysokých Tatier, kde v Starom Smokovci už siedmy rok spoločne s priateľkami prevádzkuje Kaviareň a čajovňu U Vlka a čajový obchod. Dlhé roky pracovala pre festival Hory a mesto, a niekoľko rokov aj pre spriaznený festival horských filmov vo Vancouveri (VIMFF). Okrem iného sa na oboch festivaloch podieľala aj na dramaturgii filmového programu a s obľubou si každý rok pozrela všetky filmy, ktoré boli na oba festivaly prihlásené. Teraz, už z druhého brehu ako porotkyňa, je pre ňu radosťou pozrieť si všetky filmy, ktoré programový tím Hory a mesto vybral do súťažnej prehliadky a prispieť svojím hlasom k verdiktu odbornej poroty.


Martin Ciel

SAV, SFÚ, v súčasnosti pedagóg VŠMU. Doc. PhDr. Martin Ciel PhD. sa zaoberá filmovou teóriou a kritikou. Prednáškové cykly New York, Praha, Amsterdam, Tel Aviv, Minsk. Knižne publikoval Film. Ilúzia a akcia (1992), Odborná reflexia filmu na Slovensku (1997), Pohyblivé obrázky (2007), Metódy a možnosti analýzy filmového obrazu (2011), Film a politika (2017) a rôzne štúdie v odborných časopisoch a zborníkoch. Programový poradca niekoľkých medzinárodných filmových festivalov. Keď nie je v kine, číta alebo lyžuje.


Maria Coffey

Maria Coffey je uznávaná autorka 12 kníh, z toho tri sa venujú téme horolezectva a dobrodružných výprav v extrémnych podmienkach. Po tragickej smrti svojho partnera Joa Taskera na Evereste napísala Maria svoju prvú knihu Fragile Edge, za ktorú získala v roku 2002 v Taliansku dve ceny - Premio Letterario Nazionale „Leggimontagna“ a špeciálnu cenu poroty Premio ITAS del Libro de Montagne. Za dielo Where the Mountain Casts its Shadow získala v roku 2003 literárnu cenu Jona Whytea na festivale Banff Mountain Film and Book Festival a v roku 2004 cenu National Outdoor Book Award. Za knihu Explorers of the Infinite dostala Maria literárne ocenenie H. Adamsa od Amerického horolezeckého spolku (American Alpine Club). Mária pochádza zo Spojeného kráľovstva a žije v kanadskej Britskej Kolumbii so svojím manželom veterinárom a fotografom Dagom Goeringom. Ako vášniví kajakári a expediční dobrodruhovia spolu založili dobrodružnú cestovnú agentúru Hidden Places, ako aj organizáciu Elephant Earth, ktorá bojuje za ochranu slonov.


Samuel Jaško

MgrArt. Samuel Jaško ArtD. sa narodil v roku 1977 v Nitre. Študoval odbor fotografia na ŠUV v Bratislave a dokumentárnu tvorbu na FTF VŠMU v Bratislave a réžiu na HFF Potsdam-Babelsberg, v roku 2004 bol účastníkom Berlinale Talent Campus.

Filmografia

2002 - Kuchyňa (študentský dokumentárny film)
2003 - Obyčajnosť (študentský dokumentárny film)
2004 - H4X0R (študentský dokumentárny film, podporený AVF, Kodak, prémia IGRIC za najlepší študentský film)
2005 - Sny 30 (dokumentárny film, produkcia Slovenská televízia)
2006 - Kurva (bakalársky dokumentárny film, Cena Klubu filmových novinárov za najlepší slovenský študentský film)
2007 - 24 (absolventský dokumentárny film, nakrútený na mobilný telefón Nokia N95 ako prvý na Slovensku)
2007 - Papierherzen (dokumentárny film, produkcia HFF Potsdam-Babelsberg, Nemecko)
2012 - Nomádi (dokumentárny film, podporený AVF)
2013 - Slzy a smiech (dokumentárny film zo série SK Kino)
2014 - Čierna a biela (dokumentárny film, koproduckia RTVS, podporený AVF)


Pat Morrow

Pat Morrow žije v Invermere v kanadskej Britskej Kolumbii, pracuje ako dobrodružný fotograf a za posledných 35 rokov spolupracoval na rôznych časopiseckých, knižných aj komerčných projektoch, ako aj na dokumentárnych filmoch. Pat ako prvý človek na svete vyliezol na tzv. Korunu Zeme – 7 najvyšších vrcholov jednotlivých kontinentov, čo zdokumentoval vo svojej knihe Beyond Everest. Za svoju prácu fotografa a prieskumnú činnosť v Kanade a vo svete získal ocenenie Rád Kanady. Festival Banff Mountain Film Festival mu tiež udelil ocenenie Summit of Excellence a rovnako je čestným členom Kanadského horolezeckého klubu. Spolu s manželkou Baibou sú čestnými členmi Kráľovskej kanadskej geografickej spoločnosti a v súčasnosti sa angažujú ako dobrovoľníci v environmentálnej organizácii Wildsight. Pat ďalej pomáha na festivale v Banffe s predvýberom filmom a počas svojej kariéry bol súčasťou poroty na 5 medzinárodných filmových festivaloch.

Pat oddychuje pri čítaní v základnom tábore na Džomolhari na konci 30-dňového Snowman treku v Bhutáne.