Alan Formánek

festivalový a programový riaditeľ

+17787072037 (CA), +421 910 672 359 (SK)

Alan je jedným so zakladateľov festivalu Hory a mesto a jeho pečať sa nesie festivalom už viac ako 20 rokov. Je zároveň spojením festivalu Hory a mesto s kanadským súrodencom Vancouver International Mountain Film Festival, vďaka ktorému prepájame slovenské outdoorové obecenstvo so svetom. Aj vďaka Alanovi je festival Hory a mesto medzinárodný a mohli ste na festivale zažiť prednášky svetovej špičky outdoorového športu, ktorého je sám - ako výborný lezec - aktívnou súčasťou.

Rasťo Šimko

výkonný riaditeľ

+421 918 387 036

Je to nový element, čo sa festivalu týka, no má za sebou neuveriteľné portfólio. Pracoval ako riaditeľ dopravy na Karlovarskom festivale, potom riaditeľ marketingu v rámci EHMK 2013 v Košiciach, šéf produkcie na Pohode v roku 2012 a od roku 2016 má vlastnú agentúru Steel Monkey, s ktorou urobil mnoho festivalov a koncertov. Po odchode časti štábu sa podujal na základe Alanovej pozvánky - viesť náš projekt a hneď na jeseň sa mu to celkom podarilo 🙂 Okrem iného - 35 rokov lezie, organizuje expedície v rámci sveta, lyžuje extrémy a behá po horských štítoch a kopcoch sem a tam. Teší sa zo svojej účasti na projekte Hory a mesto ako malý 🙂

Jana Šebeňová

dramaturgia a produkcia

+421 905 103 798

Janka je pokojná duša s jemnosťou a citom, vďaka ktorým vždy festival posunie neuveriteľnými smermi a vždy mu to prospeje. Na starosti má aj starosti s organizáciou sprievodných podujatí vo festivalovom Base Campe - teda na našom pódiu. Vždy rada pomôže a vždy je jej pomoc neuveriteľne potrebná a liečivá.

Ľubica Fenclová

koordinátorka programu a filmovej poroty, školské premietania

+421 949 626 870

Ľubka má dlhé roky na starosti filmovú porotu. Koordinuje ich stretnutia, dozerá na šťavnaté zasadnutia vedúce ku kľúčovým rozhodnutiam o ocenení filmov. Má však na starosti aj koordináciu školských premietaní a okrem toho je aj aktívnou súčasťou bežeckej komunity, preto ak poznáte našu sekciu BEH, má v nej prsty a nápady.

Simona Pilková

programová koordinátorka a manažérka webového obsahu

+421 904 836 534

Simona je cvičená na dynamický život. Na zmeny informácií na web reaguje rýchlosťou blesku, často predbehne zadanie a vždy spraví svoju prácu výborne. Okrem lezenia svoju kreativitu pretavuje do lezeckého merchu Lanno Corda. Preto ak túžite po šperku z lezeckého lana, či mydielku v tvare chytu, neobíďte ju.

Jakub Letovanec

koordinátor dobrovoľníkov

+421 915 149 166

Kubo je šikovný fotograf a je živým príkladom rastu v rámci festivalu. Začínal ako dobrovoľník, až kým neprišiel s požiadavkou festival organizovať. Požiadavke bolo vyhovené a dobrovoľníci si nemohli priať lepšieho koordinátora. Bezpečne, rýchlo a s prehľadom so všetkým pomôže.

Martina Dekanová

festivalový náučný chodník a vystavovatelia

+421 907 299 551

Maťa je vedkyňa. Jej práca je precízna, štrukturovaná, skvelo komunikuje a vždy dotiahne projekty do konca. Miluje svoju rodinu a prírodu, veď je z Dolného Kubína! Obe tieto lásky sa spájajú vo Festivalovom náučnom chodníku, ktorý zostavuje a pripravuje a jej poslaním je edukácia najmenších vo vzťahu k prírode.

Soňa Oravcová

zostavovateľka sekcií Enviro a Zem / Horská kultúra

+421 908 174 005

Soňa je stálicou festivalu. Dlhé roky viedla Cestokluby - prednášky cestovateľov. Aktívne pomáha pri moderovaní diskusií a aj napriek tomu, že je doma na Orave, zostáva so základňou v Bratislave v aktívnom spojení. Na prednášky pod jej vedním sa tešia aj hostia, pretože jej vhľad do témy ich motivuje k tým najlepším prezentačným výkonom.

Norbert Karnay

manažér techniky, priestorová logistika, inštalácie

+421 905 796 588

Norby je synonymom slova spoľahlivosť. Je zodpovedný, rýchly a milý. Všetky vrtochy produkcie zvláda väčšinou s úsmevom, niekedy až absurdne prekvapivo. Postaví čokoľvek kdekoľvek, pretože vie, ako na to a kde to zohnať. Festival vďačí Norbymu za to, že stojí. Napríklad pódium, fotovýstavy, konštrukcie. A vždy je v správny čas na správnom mieste.

Danica Púry

koordinátorka fotosúťaže a fotovýstavy


+421 948 456 233

Danica je radšej vonku ako vnútri, ale keď je vnútri, rada sa vystavuje umeniu všetkého druhu. Aj preto, že má blízko k tomuto spojeniu a sama má rada krásnu fotografiu. Ako fotografka je živým príkladom ako sa stať súčasťou festivalu. Začínala ako súťažiaca vo fotosúťažiach Hory a mesto niekoľko ročníkov a keď už vyhrala zopár cien, Alan ju oslovil na spoluprácu festivalovú fotosúťaž organizovať. A tak má na starosti fotografickú súťaž a foto porotu. Koordinuje ich stretnutia, dozerá na zasadnutia vedúce ku kľúčovým rozhodnutiam o ocenení fotografií. Má však na starosti aj koordináciu všetkých festivalových výstav a ich inštalácií.

Michaela Konczová

produkcia a vystavovatelia

+421 903 311 718

Miška má veľké skúsenosti s organizáciou podujatí. Dlhé roky je súčasťou tímu bratislava-inline a hrdo hlásime, že aj festivalu Hory a mesto. Rada pomáha pri organizačných prácach a tiež patrí do rodiny milovníkov lezenia, detí, podujatí. Najradšej čerpá energiu na festivale. Škoda len, že býva len raz do roka.

Vladimír Kuric

fotograf

+421 905 394 489

Vladko je s festivalom už roky od čias Auparku. Vždy profesionálne, s radosťou a svojou nezameniteľnou optikou dokumentuje všetky zásadné okamihy festivalu. Vďaka Vladkovi vidia festival aj ľudia, ktorým nie je dopriate sa ho osobne zúčastniť a pre rozsiahlosť festivalu sa často musí aj rozdvojiť. Ak registrujete ikonické zábery štábu vo výskoku s dobrovoľníkmi, to je Vladkova najobľúbenejšia festivalová fotografia. A opakuje ju s nami rok čo rok za čo mu patrí úprimný obdiv!

Matej Nováček

právnik a barista

+421 949 311 206

Matej je dlhoročným maskotom festivalu, zanieteným budovateľom dobrých vzťahov s našimi českými přiateľmi z techniky a najmä výborným štábovým baristom s citom pre organizáciu a udržiavanie poriadku v štábovke.

Tamara Greksáková

sprievodné podujatia, sekcia Ferraty, Bicykle

+421 903 465 810

Tamara s Alanom a Paľom Prepiakom festival Hory a mesto zakladala. A aj keď výkonnú moc postupne posunula ďalej, v rámci festivalu vykonáva stále významnú agendu. Vďaka Tamare bývajú na festivale lezecké prekážky a atrakcie pre deti, vďaka Tamare máme a festivale sekcie Ferraty a Bicykle. Z pozície skúsenej a profesionálnej organizátorky festivalu pomáha prinášať dobrodružstvo všetkým návštevníkom.


Združenie Hory a mesto

 

Predseda správnej rady: Natália Ďurková
Členovia predsedníctva: Pavol Prepiak, Tamara Greksáková, Alan Formánek, Jana Šebeňová
Štatutárny zástupca: Miloslav Ivica
Kontrolór združenia: Mária Škrabáková