V Cinema City VIVO! sprostredkovane zažijete úžasné dobrodružstvá a extrémne výkony. Špeciálne filmové projekcie sú určené pre žiakov základných a stredných škôl. Uskutočnia sa v piatok 12. apríla 2024 o 9:00, 9:30, 11:00 a 11:30.

Na výber sú dva filmové bloky: pre menšie deti a väčšie deti. Výber filmov pre školy je určený mladému divákovi a cieľom podujatia je vzbudiť predovšetkým v deťoch „odchovaných sídliskom“ záujem o prírodu, životné prostredie, zdravý spôsob života a prírodné športové aktivity. Program pomôže mladým divákom získať informácie o horských športoch a zaujímavých krajinách prostredníctvom umeleckého dokumentu a osobného stretnutia s hosťami festivalu.

Vstupné na predstavenie pre jedného žiaka je 3,00 EUR, pedagogický dozor má vstup bezplatný. Vstupné sa uhrádza na mieste pred predstavením. V prípade záujmu o premietanie nám prosím vopred nahláste počet žiakov a pedagógov telefonicky alebo e-mailom.

Aj tento rok má festival pripravený bohatý program pre školy vo forme Festivalového náučného chodníka, ktoré sme pre Vás a Vašich žiakov pripravili na piatok 12. apríla 2024. Ako trieda si môžu žiaci vyskúšať svoje vedomosti, individuálne zručnosti, prípadne sa zabaviť pri pohybových aktivitách. Festivalový náučný chodník bude otvorený od 10:00 do 13:00, účasť je bezplatná pre všetky školy.


  • Piatok, 12.4.2024

  • 9:00, 9:30, 11:00 a 11:30


Kontakt

Ľubica Fenclová

+421 949 626 870

PROGRAM:

Predstavenie č. 1, o 9:00 (sála 8) a 11:00 (sála 8), vhodné pre 1. stupeň ZŠ

Tajomstvá divokého života s Jergušom Tesákom
Zoológ a ekológ Jerguš Tesák sa dlhodobo venuje skúmaniu divokej prírody, predovšetkým veľkým šelmám ako sú vlky, medvede, či najtajomnejšej šelmy - rys ostrovid. Zoberie vás do sveta divokých zvierat, a pútavým spôsobom vám poodkrýva niektoré z tajomstviev ich života. Zábavnou formou sa dozviete o tom čo sa deje v odľahlých lesoch keď tam nie sme a ako trávia divoké zvieratá čas keď napríklad oddychujú či venujú sa voľnočasovým aktivitám 🙂

 

Predstavenie č. 2, o 9:30 (sála 7) a 11:30 (sála 7), vhodné pre 2. stupeň ZŠ a stredné školy

Po nás potopa (Slovensko, 27 min, 2022, r. Dorota Vlnová)
„Prečo je také teplo?” pýta sa mladé dievča počítačovej aplikácie. „Môže za to klimatická kríza.” Za dôsledkami spôsobenými zmenou klímy nemusíme chodiť do horiacej Austrálie či topiacej sa Antarktídy. Pociťujeme ich aj u nás na Slovensku. Demänovská ľadová jaskyňa sa roztápa, dlhotrvajúce suchá ničia úrodu a extrémne horúčavy ohrozujú naše zdravie. To však ani zďaleka nie je všetko. Pokiaľ sa chceme vyhnúť najhoršiemu, každý z nás si musí zodpovedať jednoduchú otázku: „Ako chceš pokračovať?”

Dotyky Slovenského raja (Slovensko, 28 min, 2023, r. Vladimír Šifra)
Vo východnej časti Slovenska, v tieni Vysokých Tatier, môžeme objaviť na prvý pohľad nenápadné územie. Všade vôkol len hory, voda, skala. A plynúci čas.

Cross Countries (Andorra, 8 min, 2023, r. Kilian Bron)
Kilian Bron sa vydáva na cestu po najkrajších severoamerických cyklotrailoch - od koreňov horskej cyklistiky v USA až po husté kanadské lesy a skalné rajbasy Britskej Kolumbie.