• Ako raftovať v Afrike a pritom sa nenechať zožrať krokodílom

  • streda 10.4.2024 o 20:00

  • Kinosála 7


Rafting na rieke Zambezi patri k TOP raftingovým destináciám na svete. Množstvo divokých perejí, opice a krokodíly, ktoré na vás pozerajú z brehu, a toto všetko zatvorené v hlbokom kaňone, z ktorého je únik možný len na niektorých miestach. Skrátka adrenalínu, ktorého by mali dosť aj profesionálni športovci. Ako to ale zvládne 6 amatérov zo Slovenska, z ktorých väčšina sedela v rafte prvý krát?Luciša Hollá


Luciša (Lucia) Hollá je učiteľka hudby detí predškolského veku, matka troch detí a bývalá reprezentantka SR v raftingu. S dievčatami z teamu Geronimo získala titul Majsteriek sveta v raftingu v disciplíne slalom, titul Majsteriek Európy v raftingu v celkovom hodnotení a aj titul Vicemajsteriek sveta v raftingu v celkovom hodnotení. Momentálne sa venuje jazdeniu na kajaku, kde ju už sprevádzajú aj obe dcéry. Deťom sa snaží z vody ukázať tie (aspoň podľa nej) najzaujímavejšie kúty sveta.


Tomáš Andrássy


Tomáš Andrássy (Tomo), 38, jeden z hlavných predstaviteľov extrémneho zjazdu na kajaku a expedičného splavovania na Slovensku. S kajakom cestuje za divokými riekami nielen po Európe, ale takmer po celom svete. Momentálne CEO raftingovej agentúry, ktorá sa venuje najmä raftovaniu na rieke Soča v Slovinsku.