KATEGÓRIA KRAJINA


1. MIESTO
Milan Uhrin
Zamatový koberec

Fotka vznikla pred tromi rokmi počas fototripu v moravskom Toskánsku. Sú to Šardické biopásy, v katastri Šardice, kvitnúce stromy a zelené pásy zaliate poslednými zlatistými lúčmi slnka.


2. MIESTO
Róbert Kučák
Chodník do nebies

Fotografia vznikla v národnom parku Malá Fatra na vrchole Veľkého Rozsutca. Bola to jedna z prvých snehových nádielok. Bol som neskutočne rád, že sa mi ju podarilo zachytiť v čase modrej hodinky, keď je svetlo doslova dychberúce.


3. MIESTO
Dávid Ilkovič
Dolomitská noc

Fotografia vznikla počas minuloročnej jesennej návštevy Dolomitov na mieste zvanom Passo delle Erbe, nachádzajúce sa v Južnom Tirolsku v Taliansku. Hora zachytená na fotografii nesie názov Würzjoch. Ide o najvyššiu horu skalného masívu s výškou 1987 m.n.m.
Fotovýlet, počas ktorého vznikla táto fotografia, bol naplánovaný na október minulého roka a do posledného dňa pred štartom sme netušili, či vôbec niekam pôjdeme, či to situácia okolo pandémie dovolí. Bolo nám dopriate a vyrazili sme v plánovanom termíne na fotovýlet plní očakávaní. Bola to moja prvá návšteva v tejto lokalite, ktorá ponúka neskutočné množstvo dychberúcich výhľadov a pohľadov. Dolomity sú svetový unikát a odporúčam ich návštevu hlavne počas jesene, keď je príroda neopísateľné farebná a Dolomity sú v tomto období málo navštevované. Predpoveď počasia bola rôzna, od oblačnej oblohy po jasnú, no aj napriek tomu sme sa rozhodli vyraziť na fotenie. Bola nám dopriata jasná obloha plná hviezd a naša snaha bola odmenená priaznivými podmienkami na fotenie.


KATEGÓRIA KULTÚRA


1. MIESTO
Jozef Kajan
Leh

Leh, oslava pri príležitosti vyhlásenia autonómie Ladaku


2. MIESTO
Ján Psotka
Cez potok pod Kang Yatse /Ladak/

Liezli sme na Kang Yatse, 6tisícový kopec v Ladaku. Záber je fotený v Base Campe. Potoky sa dali prekračovať len ráno, behom dňa po oteplení sa vždy divoko rozvodnili.


3. MIESTO - neudelená cena


KATEGÓRIA ŠPORT


1. MIESTO
Alexander Luczy
Baranie rohy 2536 m

Baranie rohy 2536 m, Vysoké Tatry. Lezie Ivan Mátray. Platňu som objavil pri zostupe z vrcholu. Bol som prekvapený, že žiadny tatranský fotograf ju doteraz neobjavil. Platňa je obrátená do Veľkej Zmrzlej doliny. Platňou nevedie žiadny oficiálny výstup začínajúci v doline.


2. MIESTO
Róbert Kučák
Na hranici

Fotografiu som si odniesol z Volovca v Západných Tatrách.
Po dlhej a namáhavej zimnej túre, počas ktorej nás vietor doslova bičoval svojou silou a ihličky ľadovcov bodali do tváre, sme sa ocitli nielen na pohraničí Slovenska a Poľska, ale i na hranici svojich síl.
Odmenou nám však boli majestátne výhľady a, samozrejme, táto fotografia.


3. MIESTO
Katarína Šostáková
Dokonalý úkryt

Boli sme s Climbing Busom na lezeckej dovolenke v Grécku a toto bol asi najlepší deň nášho výletu. Celý deň malo pršať, tak sme sa rozhodli ísť objavovať vzdialenejšie sektory. Vybrali sme si sektor Geraki. Po ceste tam celý čas lialo, ale keď sme prešli cez horský priesmyk, otvorilo sa nám krásne údolie. Tu nepršalo, dokonca občas zasvietilo slnko. Rozlezové cesty boli mokré, ale na warm-up poslúžili dobre. Potom Andrej naliezol do tejto cesty, ktorá bola pod previsom, a teda bola úplne suchá. Ja som si vyliezla aj s technikou jednu z rozlezových ciest asi do 9 metrov nad zemou a odtiaľ fotila. Vyliezol to na onsight a bol taký nadšený, že sme si to potom museli všetci vyskúšať.


KATEGÓRIA FOTOGRAFIA S NAJVÄČŠÍM POČTOM HLASOV


Andrej Micsuda

Stretnutie hradov


Pekelné sústredenie poroty pri výbere víťazov


Partneri fotosúťaže