• Bratislava, 13. mája 2021


Lezecké preteky, online náučný chodník aj premietanie pre školy budú súčasťou 21. ročníka festivalu Hory a mesto

Hoci bude festival horského filmu a dobrodružstva prístupný pre divákov online, pripravili sme pre nich aj sprievodné podujatia. Tešíme sa, že diváci budú môcť prísť do Amfiteátra v Rači či na Komenského námestie v centre Bratislavy, kde máme pripravený program zodpovedajúci aktuálnym protipandemickým opatreniam. Vstup pre návštevníkov na sprievodné podujatia je zadarmo.

Program v Amfiteátri v Rači sa začína v piatok 21. mája 2021 o 21:00 diváckou premiérou filmu Everest – najťažšia cesta režiséra Pavla Barabáša. Už tradičnou súčasťou festivalu sú preteky v boulderingu. Majstrovstvá Slovenska Boulder cup pre dospelých a mládež budú v sobotu 22. mája. Večer od 20:30 sa uskutoční vyhlásenie ocenení za najlepšie lezecké výkony roka 2020 slovenským horolezeckým spolkom James. V nedeľu 23. mája budú Majstrovstvá Slovenska Boulder cup pre deti.

V nedeľu 23. mája bude v čase 13.00 - 18.00 hod. časť programu festivalu aj na Komenského námestí v Bratislave, kde diváci uvidia atraktívnu bike show Michala Pokorného a vystúpenia tanečných a športových súborov a skupín. Na námestí bude aj stánok Festivalových pátračov, kde môžu účastníci za úspešné riešenie questingovej hry v meste Bratislava získať drobné odmeny.

Rovnako v nedeľu 23. mája pripravil festival Hory a mesto v spolupráci s Galériou mesta Bratislavy prednášku vizuálneho umelca a aktivistu Ota Hudeca s názvom Umenie v čase klimatickej krízy a nedeľné popoludnie môžu rodiny s deťmi stráviť aj na „bublinovom” premietaní filmu Príbeh lesa. Tieto aktivity sú pripravené v Mirbachovom paláci. Na obe podujatia je dôležité sa pre dodržanie protiepidemických opatrení prihlásiť prostredníctvom formulára, ktorý je dostupný na www.horyamesto.sk/sprievodne-podujatia.

Okrem toho máme pre deti pripravený Online festivalový náučný chodník, na ktorom budú návštevníci plniť rôzne úlohy, a ak sa im to úspešne podarí, získajú zadarmo prístup k jednému z filmov.

Aj tento rok pozývame školy na školské premietanie, ktoré bude online v piatok 21. mája od 9:00 za cenu 25 € pre celú triedu. Žiaci a ich učitelia sa môžu tešiť na španielsky animovaný film Významný míľnik o príbehu ženy horolezca, ktorá sa vydá na vlastnú výpravu. Pripravený je tiež slovenský film Vo svetle noci o svetelnom znečistení a jeho vplyve na prírodu a ľudí, ako aj film Štefánik v karanténe o 17-ročnom mladíkovi, ktorý sa rozhodne zabehnúť svoj prvý ultramaratón.
Vstupenky pre školy: https://cinepass.sk/ham/sk/tickets

Permanentky v hodnote 20 € a vstupenky na jednotlivé filmy a prednášky za 3 € na festivalový program Hory a mesto je už možné kúpiť cez MyCinepass. Online časť festivalu bude prístupná na platforme KINO DOMA.

Celý program festivalu Hory a mesto nájdete TU

Veríme, že sa 19. – 23. mája 2021 stretneme v KINO DOMA!

 

festivalový spot: Hory a mesto 2021

 

Festival Hory a mesto 2021 sa uskutočňuje pod záštitou primátora Hlavného mesta Bratislava Matúša Valla.

 

w: www.horyamesto.sk
fb: https://www.facebook.com/festivalhoryamesto
ig: https://www.instagram.com/horyamesto