• Chata Magurka

  • štvrtok 11.4.2024 o 20:00

  • Kinosála 7


Chata Magurka stojí uprostred bývalej baníckej osady Magurka, priamo pod hrebeňom Nízkych Tatier. Jej lokalita je prepletená bujnými smrekovými lesmi, horskými bystrinami a turistickými chodníkmi. Je to miesto, odkiaľ vyrazíte do prírody za zážitkami s príjemnými spomienkami a kam sa večer radi vrátite. Zabudnete tu na povinnosti, vyčistíte si myseľ a zbavíte sa stresu. Na chate a v jej okolí máte množstvo príležitostí, ako stráviť svoj voľný čas.
Chata Magurka ponúka všetkým návštevníkom príjemný štandard vo forme ubytovania v izbách s vlastným sociálnym zariadením, pestrú domácu kuchyňu plnú tradičných jedál ako aj rôzne záujmové a športové aktivity. Všetko, čo vám ponúkame je súčasťou našej ručnej výroby a šikovnosti. Od jedál, cez suveníry až po vybavenosť chaty, ktorú sme pretvorili do súčasnej podoby, ide o vlastnoručnú prácu. Všetci sme boli nútení nazrieť do seba samého a zhodnotiť vlastné schopnosti. Sú dni, kedy nestačí byť len chatárom…
Práve vďaka tomu vieme ľuďom odovzdať kúsok zo samých seba, ktorý im bude Magurku a jej úprimných ľudí pripomínať vo forme zážitku s nádychom nostalgie „ako Voľakedy“. Prioritou je pre nás ľudský prístup v rodinnej atmosfére tak, „aby všetci tí, ktorí prichádzajú ako hostia, odchádzali ako priatelia“.Miroslav Meluš


Miroslav Meluš (1980) – chatár a majiteľ v jednej osobe. Vyštudovaný matematik, ktorý ale od malička miluje prírodu a hory. Chatou si plní jeden zo svojich snov, stále aktívne cestuje a trávi čas v horách. Precestoval mnoho krajín od Nepálu až po Galapágy, absolvoval rôzne výstupy v horách (Island peak, Mt. Blanc, ...) a s chodením po horách neplánuje skončiť.


Paulína Molčanová


Paulína Molčanová (1999) – chatárka telom aj dušou. Niekedy prísna ale väčšinou usmiata, vždy sa o vás na chate postará. Zodpovednosť a spoľahlivosť má v krvi. Miluje hory a učí sa od Mira objavovať svet, spoznávať nové krajiny, kultúry, tajomstvá a rozmanitosti prírody našej planéty. Navyše má silný vzťah k umeniu, ktorý dokonale aplikuje ako marketingový guru a grafický mág Chaty Magurka.