Medzinárodný filmový festival Hory a mesto vyhlasuje už tradične populárnu fotografickú súťaž, určenú všetkým nadšencom a milovníkom hôr, prírody a adrenalínového športu, ktorá sa teší každý rok väčšiemu záujmu fotografov a verejnosti. Súťaž je organizovaná na území Slovenskej republiky.

Tento ročník fotosúťaže je špeciálny, ide o spojenie dvoch ročníkov - 2020 a 2021. Fotosúťaž sa v roku 2020 musela odložiť. Nemohla zasadnúť foto porota a vybrať najkrajšie fotografie a ani vyhlásiť výsledky na výstave počas festivalu, ktorý sa kvôli pandémii musel zrušiť.

Prihlasovanie do fotosúťaže

Prihlásiť do fotosúťaže sa stále môžete vo formulári fotosúťaže. Každý súťažiaci môže prihlásiť najviac desať fotografií*, len v digitálnej forme nahratím na web stránku festivalu Hory a mesto. Vyplňte prosím formulár s diakritikou a uveďte aj telefónne číslo. Budeme Vám volať a písať, ak vyhráte. 🙂

Uzávierka súťaže je 1. mája 2021, 23:59.

Súťažiť môžete v troch tematických kategóriách:

Ocenenia

Víťazi v kategóriách sa môžu tešiť na hodnotné ceny od našich partnerov: zľavové poukážky na produkty Cewe, predplatné časopisu Krásy Slovenska, vecné ceny od spoločnosti Canon a veľa ďalších zaujímavých cien.

Každá kategória bude mať vyhlásené 3 miesta a jednu najlepšiu fotografiu oceníme cenou Grand Prix.

V rámci súťaže bude udelená aj cena o najlepšiu fotografiu podľa počtu hlasov na web stránke Hory a mesto.
Cenu získa fotografia s najväčším počtom hlasov a vylosujeme jedného / jednu z hlasujúcich.
Webové hlasovanie bude ukončené 16. 5. 2021, 23:59..

Porota

Odbornú porotu budú zastupovať Paľo Breier, Ivan Čaniga a Anton Fiala.

Viac o členoch poroty

Zverejnenie výsledkov

Zverejnenie výsledkov fotosúťaže sa uskutoční na vernisáži počas trvania festivalu dňa 19.5.2021 v kostole Klarisiek v Bratislave.

Ocenené fotografie budú vystavené od 18.5.2021 do 2.6. 2021 v priestoroch kostola Klarisiek v Bratislave.

*Fotosúťaž pokračuje

Vaše fotografie z roku 2020 sú zverejnené na web stránke festivalu, v galérii fotosúťaže a v jej príslušnej kategórii. Naďalej je možné hlasovať aj za tieto fotografie.

Súťažiaci, ktorí poslali fotografie v roku 2020 a radi by poslali ďalšie fotografie do ročníka 2021, môžu tak urobiť a poslať max 10 nových fotografií. Ak si želáte fotografie zaslané v roku 2020 do fotosúťaže zmazať z galérie na webe a zo súťaže, informujte nás prosím o tom na

Ak máte ďalšie otázky ohľadne fotosúťaže, kontaktujte nás na .

Prečítajte si podrobné pravidlá fotosúťaže:

Podmienky Fotosúťaže Hory a Mesto 2021

The Festival's goal is to approach the outdoor communities and city people and to offer them films, slide presentations and photos dealing with mountain culture and mountain sports. The Festival also creates a platform for the exchange of ideas between filmmakers, outdoor activists, and the public, while at the same time it supports the most artistic and effective ways of communicating outdoor related issues.

Submission

Submissions must be identified as being under one, and only one, of the following categories, although the same image may be submitted more than once under different categories. All submissions must have a clear connection with the mountains or wilderness. Submissions may come from any part of the world.

Please submit through the form. Raw formats will not be accepted. Images must be at least 1 Mb and no larger than 5Mb, if your image is a finalist, you will have the opportunity to submit a high-resolution image. Any image selected as a finalist must be sent on request in a resolution of at least 2300 pixels on the short side. There must be no watermarks, borders, or text imposed on the image, any image with any such markings will be disqualified.

Deadline for entries: May 1, 2021.

The Categories:

Any another questions or commets, write here pls .

Partners of the photo competition