• Bratislava, 3. apríla 2024


Festival Hory a mesto 2024

Medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto 2024 pozýva do sveta dobrodružstva v podobe filmov a hodnotných prednášok. Čaká vás nezabudnuteľný zážitok, ktorý spojí nadšenie pre horolezectvo a outdoorové aktivity s kultúrnymi podujatiami a filmovými projekciami. Festival bude prebiehať v priestoroch nákupného centra Vivo! v Bratislave v dňoch 9.-13. apríla 2024.

Festival otvorí svoje dvere v utorok 9. apríla o 19:00, a to vyhlásením víťazných filmov 24. ročníka, ktoré hodnotila medzinárodná porota. Nasledovať budú filmy Pavla Barabáša a vo vedľajšej kinosále si na svoje prídu priaznivci boulderingu. V priebehu nasledujúcich dní ponúkne festival témy vysokých hôr, vody, bicyklov, behu, jaskyniarstva, snehu, blok s témou enviro: medvede, a v neposlednom rade aj tému horských chát a útulní. Osviežením festivalu bude séria filmov Reel Rock, ktorá každoročne prináša niekoľko najkvalitnejších lezeckých filmov. Posledným dňom programu bude sobota 13. apríla s hlavnou hostkou festivalu, profesionálnou lyžiarkou a skialpinistkou Hadley Hammer. Festival uzavrie ceremoniál vyhlásenia víťazov fotosúťaže a tiež premietanie výberu z víťazných filmov medzinárodnej festivalovej súťaže.

Podrobný program na každý deň, ako aj možnosť zakúpenia lístkov, nájdete na stránke Cinepass.

Avizovaná tlačová konferencia sa z kapacitných dôvodov nebude konať. Ak by ste mali akékoľvek otázky k programu festivalu, kontaktujte nás e-mailom.

Festival Hory a mesto 2024 sa uskutoční pod záštitou primátora Hlavného mesta Bratislava Matúša Valla.

w: www.horyamesto.sk
fb: https://www.facebook.com/festivalhoryamesto
ig: https://www.instagram.com/horyamesto