Natália Bokníková
Natália sa ako rodená Bratislavčanka presťahovala do Vysokých Tatier, kde v Starom Smokovci už siedmy rok spoločne s priateľkami prevádzkuje Kaviareň a čajovňu U Vlka a čajový obchod. Dlhé roky pracovala pre festival Hory a mesto, a niekoľko rokov aj pre spriaznený festival horských filmov vo Vancouveri (VIMFF). Okrem iného sa na oboch festivaloch podieľala aj na dramaturgii filmového programu a s obľubou si každý rok pozrela všetky filmy, ktoré boli na oba festivaly prihlásené. Teraz, už z druhého brehu ako porotkyňa, je pre ňu radosťou pozrieť si všetky filmy, ktoré programový tím Hory a mesto vybral do súťažnej prehliadky a prispieť svojím hlasom k verdiktu odbornej poroty.
Aleksander Lwow
Poľský himalájista, alpinista, lezec telom aj dušou a jeden z najvýznamnejších horolezcov súčasnosti. Na svojom konte má nespočetne veľa náročných výstupov na najvyššie hory sveta, vrátane Mount Everestu a K2, a mnoho ďalších nebezpečných expedícií. Alek si získal rešpekt a uznanie nielen ako horolezec, ale aj ako novinár, ktorý sa špecializuje na oblasť outdoorových aktivít a dobrodružstva.
Ildikó Kandrács
Maliarka, fotografka a prezidentka Maďarskej federácie horolezectva a športového lezenia.
Študovala na Maďarskej univerzite úžitkového umenia (MOME) v Budapešti, odbor vizuálna komunikácia – fotografia.
V 90. rokoch liezla ťažké alpské cesty v rôznych európskych horských masívoch a zúčastňovala sa súťaží v športovom lezení. V roku 2012 založila Chamois Rock Climbing Association a odvtedy sa venovala lektorskej a trénerskej činnosti na skalách a umelých stenách.
Ľudo Hičár
Viac ako 25 rokov stojí za kamerou, pracoval 15 rokov v Českej televízii a posledných 10 rokov je kameramanom TV JOJ. Zúčastňuje sa na veľkých aj malých televíznych projektoch, cestách po krajinách sveta, politických, športových alebo spoločenských udalostiach. Za dokument z Indie 'Púštna ruža' získali spolu s Michalom Rybanským cenu prezidenta SR na festivale Ekotopfilm. Nevie sa prejsť lesom bez toho, aby z každej túry neodniesol tašku s odpadom, ktorý v lese nájde.
Voľný čas najradšej trávi v prírode v každom ročnom období, aj keď stan majú so synom často postavený aj u nich doma. Je študentom outdoorového oblečenia, vybavenia a filmovania.
Martin Krejsa
(* 1965, Ostrava), vysokoškolský pedagóg na Fakulte stavebnej VŠB-TU Ostrava, publicista a fotograf
Horolezectvu sa venuje od osemdesiatych rokov minulého storočia. Ako aktívny horolezec sa zúčastnil mnohých výprav do všetkých kútov sveta. Vo svojej publikačnej činnosti sa zameriava najmä na portréty legendárnych horolezcov a na významné udalosti českého, československého, ale aj svetového horolezectva. Publikoval v časopisoch Montana, Horolezec, Ľudia a hory, Everest a Adventure. Od roku 2016 pôsobí ako člen správnej rady nadačného fondu História dobrodružstva, ktorý sa snaží mapovať pozabudnuté príbehy dobrodruhov z dôb minulých.