Piatok, 18.09.2020
Elektrárňa Piešťany

Hory a Mesto na Piešťanskej BUĎ FIT-ke

Premietanie filmov z festivalu počas 45. ročníka podujatia Piešťanská BUĎ FIT-ka
Miesto: Kinosála v Elektrárni Piešťany, Staničná 2334/51, Piešťany
Dátum premietaní: Piatok, 18.09.2020
Vstupné: zdarma
Charitatívny rozmer podujatia bude realizovaný predajom charitatívnych odznakov formou verejnej zbierky, výťažok bude venovaný handicapovanému športovcovi Krištofovi Kubalovi.

 

Premietania

8:30 Pre základné a stredné školy
10:00 Pre základné a stredné školy
17:00 Pre širokú verejnosť


Filmy


PET KAJAK PROJEKT

(Slovensko, 32 min, 2019, r. Tomáš Ščepka)

Pádlovanie po slovenskej časti Dunaja na ručne vyrobenom kajaku z plastových fliaš a iného odpadu. Tento nevšedný projekt vodáka Tomáša Ščepku má poukázať na problém znečistenia riek a morí.


KONČITÁ BOULDERING

(Slovensko, 36 min, 2020, r. Anton Kajan)

Príbeh prvej slovenskej bouldrovej oblasti je príbehom sopečného andezitu, pravekých papradí a vízie nadšencov, ktorí sem pred 15 rokmi prišli odhaľovať jedinečný potenciál. Odvtedy na Končitej vídať šťastných bláznov s matracmi na chrbtoch, ktorí podľahli vábeniu bouldrov svetových kvalít. Dokument cez rozprávanie Olivera Vysloužila – jedného z priekopníkov boulderingu na Slovensku – mapuje históriu oblasti, prelezy najväčších skvostov a atmosféru 3. ročníka dnes už legendárneho boulder cupu. Prvý slovenský čistokrvný boulderingový dokument.


NAPRIEČ LIBANONOM NA LYŽIACH

(Nemecko, 14 min, 2019, r. Nicolas Brixle)

Dvaja nemeckí freerideri Luggi a Nico sa vydávajú do Libanonu, aby spolu s miestnym priateľom Halimom prešli na lyžiach cez libanonské hory. Cesta ich zavedie na najvyšší vrchol Blízkeho východu. Počas 10 dní a ďaleko od akejkoľvek civilizácie si na chrbte nesú stan, filmovú techniku a všetky svoje zásoby.CYKLO MISIA ŠKODA

(Francúzsko, 13 min, 2019, r. Quentin Poilblanc)

Trojtýždňové cyklo-dobrodružstvo Kiliana Brona a Yannisa Pelého v Čile, ktorého cieľom je jazdiť na najkrajšom mieste tejto úžasnej krajiny.


K2 A NEVIDITEĽNÍ PEŠIACI

(Pakistan ,52 min.2015,rež.Lara Lee,)

Vo filme K2 a neviditeľní pešiaci zachytáva filmárka a známa aktivistka Iara Lee životy tých, ktorí pomáhajú horolezcom pri výstupoch na najvyššie hory sveta, vrátane pakistanských nosičov a nepálskych šerpov. Film tiež sleduje prvý oficiálny pakistanský horolezecký tím, ktorý tvoria bývalí nosiči. Tento tím sa úspešne stretol v roku 2014 pri príležitosti 60. výročia prvého výstupu na K2.

Celý program 45.ročníka podujatia Piešťanská BUĎ FIT-ka

 

PIATOK 18.09.2020

08:00 - Dopoludňajší program pre školy
08:00-09:30 - Prezentácia jednotlivých tried základných a stredných škôl
8:30 a 10:00 - Premietania filmov z festivalu Hory a Mesto
10:00 a 11:30 - Individuálne štarty pochodu tried na trase Z7 s prehliadkou Vojenského historického múzea. Miesto štartu je pri budove Elektrárne v Piešťanoch.
12:30 a 14:00 - Príchod do cieľa (Camping Pullmann). Pevzatie odznakov a diplomov. Prehliadka výstavy Olympijskej tematiky, občerstvenie.

17:00 - Podvečerný program pre verejnosť
Otvorenie podujatia primátorom mesta Piešťany
Beseda so športovcami
Premietanie filmov z festivalu Hory a Mesto

 

SOBOTA 19.09.2020

Vydajte sa s nami na trasy vhodné pre širokú verejnosť, rodiny s deťmi, začiatočníkov i pokročilých. Pripravené sú cyklo túry na bicykli, e-biku a MTB a zážitkové túry na pešo, bicykli, kolobežke, korčuliach, invalidnom vozíku.

Štartovné zdarma
Charitatívny rozmer podujatia bude realizovaný predajom charitatívnych odznakov formou verejnej zbierky, výťažok bude venovaný handicapovanému športovcovi Krištofovi Kubalovi.

Štart tratí

Spoločné miesto štartu je na Kolonádovom moste v Piešťanoch.
Trasa C3- 8,00-8,30 hod.
Trasa C2 -8,30-9,00 hod.
Trasa C1- 9,00 – 9,30 hod.,
Trasa Z4-9,30- 10,30 hod.
Trasa Z5 -10,30- 12,00 hod.
Trasa Z6 12,00 hod.

Miesto Cieľa tratí

Miesto cieľa je spoločné v Campingu Pullmann na ľavom brehu jazera Sĺňava. Po obidva dni. Po absolvovaní diplom, odznak, odmenenie vecnými cenami najmladší, najstarší a najvzdialenejší účastník z každej trasy C. Živá hudba, Výstava Olympijskej tematiky a historických vozidiel. Výstavné stánky, bufet, reštaurácia.

Popis a dĺžka tratí

C1-CYKLO – Brunovský okruh - individuálny štart- cieľ s doporučeným štartom od 9,00 do 9,30 hod, cyklotrasa celá vedená mimo cestnej premávky po časti Vážskej cyklomagistrály s dvoma kontrolnými prejazdami v reštaurácií PIZZA MIA v Brunovciach a Na Hrádzi o celkovej dĺžke cca 23 km.

C2-CYKLO – Kostolecký okruh – individuálny štart, s doporučeným štartom od 8,30 do 9,00 hod., trasa pre horskú cykloturistiku, vedená prevažne po hrebeňoch Považského Inovca cez Veľmožský dvorec na Kostolci s tromi kontrolnými stanovišťami
Na Kostolnom vrchu, v areáli Veľmožského dvorca v Ducovom a Na Hradzi o celkovej dĺžke cca 41 km

C3-CYKLO – Tematínský okruh – individuálny štart s doporučeným štartom od 8,00 do 8,30 hod, . trasa pre horskú cykloturistiku, vedená prevažné po hrebeni Považského Inovca okolo zrúcaniny hradu Tematín a okolo cyklocentra MTbiker v Hrádku, s tromi kontrolnými stanovišťami na Kostolnom vrchu, v Penzióne Bezovec, a Na Hrádzi o celkovej dĺžke cca 57km

Z4-PEŠO-CYKLO – Havranský okruh - individuálny štart s doporučeným štartom od 9,30 do 10,30 hod,zážitková trasa pre pešiu turistiku, vhodná pre Severskú chôdzu (Nordic Walking), a cykloturistiku, vedená po značených chodníkoch s cieľom zúčastniť sa povzbudzovania cyklistov na horskej prémií cyklistických pretekov OKOLO SLOVENSKA na HAVRANE a naspäť okolo Bakchus vily, kde kedysi pobudol Ludwig van Beethoven a s dvomi kontrolným stanovišťom a to pri prameni liečivej vody na Kupeľnom ostrove a v gazdovskej reštaurácií FURMAN o celkovej dlžke cca 14 km.

Z5-PEŠO-CYKLO-KOLOBEŽKA-KORČULE –Sĺňavský okruh – individuálny štart s doporučeným štartom od 10,30 do 12,00 hod. ,zážitková trasa vedená okolo jazera Sĺňava, s výhľadmi na jeho scenériu a so štyrmi kontrolným stanovišťami na Lodenici,( prebehnú súťaže deti na prekážkových dráhach) pri Ornitologickej základni,( prebehne pozorovanie migrujúceho vtáctva) v Rybanskom dvore (prebehne maskovanie deti a návšteva ZOO) a v areáli Kynologického klubu v Ratnovskej zátoke( prebehnú športove súťaže deti) o celkovej dĺžke cca 12 km.

Z6-INVALIDNÉ VOZÍKY, INÉ DOPRAVNÉ PROSTRIEDKY –Sĺňavský polookruh - individuálny štart o 12,00 hod., zážitková trasa pre telesne znevýhodnených, vedená okolo jazera Sĺňava, s výhľadmi na jeho scenériu s cieľom na Rybarskom dvore a s jednou oddychovou a občerstvovanou zastávkou na Lodenici o celkovej dlžke cca 6 km.

Z7-PESO –Školský okruh - individuálny štart s doporučeným štartom od 10,30 do 11,30 hod., zážitková trasa pre školskú mládež ,vedená okolo mesta k letisku a cez Bodonu po nábreží Váhu a kúpeľný ostrov s dvomi stanovišťami na prehliadke Vojenského historického múzea a pri Prameni liečivej vody o celkovej dĺžke cca 10 km.

Uskutočnenie
podujatie sa riadi podľa pravidiel usporiadania verejných športových podujatí a podľa týchto propozícií. Každý účastník podujatia sa ho zúčastňuje po zvážení svojho zdravotného stavu a spôsobilosti absolvovať zvolenú trasu podujatia, s ktorou je povinný sa zoznámiť na vystavených a obdŕžaných dokumentoch na štarte a riadiť sa pokynmi usporiadateľov tohto podujatia, usporiadateľov filmového predstavenia a usporiadateľov pretekov Okolo Slovenská. Účastníci sa podujatia zúčastňujú na vlastnú zodpovednosť a sú povinný dodržiavať aktuálne opatrenia COVID 19. Priniesť si rúško a používať ho v predpísaných prípadoch. V prípade potreby sú účastníci povinní navzájom si poskytnúť prvú pomoc a kontaktovať predsedu organizačného výboru podujatia alebo bezpečnostného manažéra. Organizátori majú právo použiť zvukové, obrazové a iné záznamy z podujatia pre propagačné účely podujatia.

Bližšie info: Ladislav Beleščák, , tel: +421 917 552 75

Organizátori
Hlavný organizátor: AŠK Piešťany
Spoluorganizátori: KST Tesla Piešťany, OZ Happy Move Piešťany, OZ Hory a mesto Bratislava, SCK Piešťany, Olympijský klub Piešťany, Asociácia pomoci postihnutým APPA.
Prezident hlavného organizátora: Peter Bohuš, ,tel: +421 911 486 484
Predseda organizačného výboru :Ladislav Beleščák, , tel: +421 917 552 753
Bezpečnostný manažér: 18.9.2020 Ladislav Blaško, , tel: +421 902 822 747, 19.9.2020 Jan Janda ml. , tel:+421 907 281 748.