PIEŠŤANY / KINO FONTÁNA
24.5.2024 / 18.00 HOD.

Medzinárodný filmový festival Hory a mesto Piešťany

Kino Fontána o 18:00 hod.

Lístky je možné zakúpiť v pokladni kina Fontána.

Kontaktná osoba: Peter Bohuš (+421 911 486 484, info@askpn.sk)


Program


Slávnostné otvorenie HORY A MESTO 2024 Piešťany a vyhlásenie Športovca roka

V úvodnej časti večera Asociácia športových klubov Piešťany odovzdá ocenenia v rámci hlasovania Športovec roka AŠKPN mesta Piešťany za rok 2023. Hlasovali nielen športoví odborníci z mládežníckych klubov pôsobiacich v Piešťanoch, ale aj verejnosť formou online hlasovania.Cross Countries

Réžia: Kilian Bron, 2023, Andorra, 8 min.
Kilian Bron sa vydáva na cestu po najkrajších severoamerických cyklotrailoch - od koreňov horskej cyklistiky v USA až po husté kanadské lesy a skalné rajbasy Britskej Kolumbie.


Dotyky Slovenského raja

Réžia: Vladimír Šifra, 2023, Slovensko, 28 min.
Vo východnej časti Slovenska, v tieni Vysokých Tatier, môžeme objaviť na prvý pohľad nenápadné územie. Všade vôkol len hory, voda, skala. A plynúci čas.Veľký kaňon

Réžia: Pavol Barabáš, 2023, SK, 64 min.
Príbeh kamarátov, ktorí nasledujú svoj sen. Absolvovali mnoho splavov riek a prechodov kaňonov v rôznych častiach sveta. Ich najväčšou výzvou sa stalo splavenie Grand Canyonu, ale na to treba vyhrať povolenie v lotérii. Výborní priatelia sú odhodlaní stráviť mesiac na divokej vode len v objatí neporušenej prírody.

Film je aj spomienkou na Jozefa Černého. Práve so synom Jožka Černého, výborným rafťákom a sprievodcom kaňoningu Petrom, sa bude konať diskusia bezprostredne po skončení filmu.


Chronocepcia

Chronoception
Réžia: Guillaume Broust, 2023, Francúzsko, 53 min.
Trojica skúsených lyžiarov sa vydáva po stopách nomádskych národov, aby okúsili panenský prašan na jednom z najodľahlejších miest kontinentu. Kokshaal-Too v pohorí Ťan-šan skrýva neprebádané hory a zdá sa, že sa v ňom zastavil čas.