• Bratislava, 9. apríla 2024


Štartujeme 24. ročník festivalu Hory a mesto

Festival otvoríme dnes o 19:00 v kinosálach Vivo! Bratislava vyhlásením víťazných filmov. Otvorením festivalu bude sprevádzať programový riaditeľ Alan Formánek a výkonný riaditeľ Rasťo Šimko. Pokračovať budeme s filmami Paľa Barabáša a diskusiou s ním. Okrem neho bude na otvorení festivalu prítomný Jozef Krištoffy, hlavný hrdina lezeckého filmu Desiatkový kráľ.

Neskôr večer príde porozprávať o boulderingu trojica Jana Švecová, Tomáš „Svišť“ Pilka a Tomaso Greksák. Ďalšie dni budú rovnako bohaté na filmy ako aj na diskusie s ich tvorcami. Detailný festivalový program podľa dní je zverejnený TU.
Na návštevníkov čakajú nielen filmy, ale aj viac ako desiatka skvelých slovenských aj zahraničných hostí, ktorí dodajú svojou prítomnosťou festivalu atmosféru a ten pravý zážitok. Detailné informácie o hosťoch festivalu nájdete TU.

V sobotu 13. apríla, na záver festivalu, je pripravené aj vyhodnotenie 22. ročníka fotosúťaže, ktoré sa uskutoční o 20:00 v kinosále 7 v priestoroch Vivo! Bratislava. Okrem toho sa bude konať počas celého festivalu foto výstava slovenského himalájistu Zola Demjána a poľského horolezca Aleka Lwowa.

Aj tento rok festival prináša bohatý program pre školy vo forme Festivalového náučného chodníka, ktorý je pripravený v piatok 12. apríla 2024. Súčasťou Festivalového náučného chodníka sú aj špeciálne filmové projekcie určené pre žiakov základných a stredných škôl. Detailné informácie o Festivalovom náučnom chodníku nájdete TU.

Festival Hory a mesto 2024 sa uskutoční pod záštitou primátora Hlavného mesta Bratislava Matúša Valla.

w: www.horyamesto.sk
fb: https://www.facebook.com/festivalhoryamesto
ig: https://www.instagram.com/horyamesto