Festivalových pátračov sme pripravili pre Vás, čo zavítate do Bratislavy. Spolu s občianskym združením Permoníci sme pre Vás pripravili pátraciu hru - Questing. Je to pátranie bez použitia telefónu alebo GPS navigácie, stačí k nej pripravený leták (úlohy na papieri), pero a bystré oči.

Pre nepriaznivé počasie je program zrušený.


Bohatý program diskusií, prednášok a športových exhibícií, ako aj možnosť spoznať naše mesto prostredníctvom questingovej hry Festivaloví pátrači.


Festivaloví pátrači v prírode
Pátrať do prírody s nami sa môžete vybrať na Partizánsku lúku. Plán s úlohami pre Vás zverejníme na tejto stránke v piatok 14.5.2021 a môžete sa vybrať kedykoľvek hľadať odpovede na otázky z Questingu.
Vytlačte si plán cesty, vezmite pero a vyberte sa s nami na prechádzku. Prípadne si dobre nabite telefón a sledujte pokyny v ňom.
Odpovede nám môžete priniesť v nedeľu 23. 5. 2021 od 13:00 do 18:00 na Komenského námestie, kde budú pokračovať Festivaloví pátrači v meste a malá odmena Vás neminie.


  • Piatok, 21.5.2021

  • 14.00-18.00

  • Partizánska lúka


Kontakt

Martina Dekanová

+421 907 299 551

13:00 - 18:00 - Festivaloví pátrači
Pátrať po centre Bratislavy môžete s nami v nedeľu 23. 5. 2021 od 13:00 do 18:00. Začiatok trasy je na Komenského námestí, kde okrem plánu cesty budú na pódiu prebiehať zaujímavé prednášky.
S naším plánom sa vyberiete hľadať odpovede na otázky, ktoré ukrýva Bratislava. Veríme, že sa niečo nové dozviete a zažijete príjemnú prechádzku. Za nájdenie odpovedí Vás opäť na Komenského námestí bude čakať milá odmena. Tešíme sa na Vás.


13:00 - Oddiel modernej gymnastiky TJ Sokol Bratislava I. Vinohrady
Moderná gymnastika je ešte stále na Slovensku jedným z mála čisto ženských športov. Dievčatá cvičia na koberci o veľkosti 13 x 13m na hudobný doprovod o dĺžke zväčša 1:30. Podstatou tohto športu je cvičenie s náčiním – švihadlom, obručou, loptou, kužeľami či stuhou.
Náš oddiel je najstarším oddielom modernej gymnastiky. V 50tych rokoch ho založia Hermína Jochová, na ktorej počesť organizujeme každý rok veľkolepú medzinárodnú súťaž.
Momentálne máme 100 členov a tými sú gymnastky od 4 do 15 rokov, trénerky z radov bývalých gymnastiek a samozrejme certifikované rozhodkyne.
Náš oddiel sa môže pochváliť juniorskou reprezentantkou SR Michaelou Žatkovou(13 rokov) a tiež dvoma Majsterkami Slovenska za rok 2019 - Xénia Benkovitsová (10 rokov), Lina Rozumyková (10 rokov) a tiež spoločnou skladbou nádejí (9-10 rokov), ktorá vyhrala na jeseň 2019 MSR.
Naše dievčatá cestujú po súťažiach a tréningových campoch nielen po celom Slovensku, ale aj po celej Európe.14:30 - Ariwafit
Sme gymnastická a akrobatická škola pre deti a mládež, sídlime v Bratislave v Dúbravke. Nedávno sme oslávili 10 rokov fungovania. Naše dievčatá sa venujú gymnastike, tancu a vzdušnej akrobacii. Na festivale Hory a mesto uvidíte vystúpenia na kruhu Aerial Hoop. Niektoré z týchto choreografii nás reprezentovali na medzinárodných súťažiach, na ktorých sme sa zúčastnili, keď to ešte bolo možné 😁 a zožali sme veľké úspechy. Na majstrovstvách v ČR a SR sme získali zlatú, striebornú aj bronzovú medailu v rôznych kategóriách.15:00 - Za Pokladmi SLOVENSKA
30 dní, 100 hradov, 200 príbehov - to je cieľ iniciatívy partie mladých ľudí z občianskeho združenia Cakumprásk. Cieľom je informovať o aktuálnom stave hradov a zámkov na Slovensku, motivácia na ne prísť, zapojiť sa a ukázať možnosti aké aktivity sa dajú na hradoch realizovať. Inšpirovať k tomu bude program hradného škriatka Hlúbika a o každom hrade bude spracovaný videosprievodca s praktickými informáciami o hrade. Motivovať bude aj knižka Za Pokladmi SLOVENSKA, kde si každý napíše vlastný hradný cestopis...15:30 - Dominika Fričová
Dominika Fričová je vedkyňa a pesničkárka. Pochádza zo Žiaru nad Hronom. Predminulý rok jej vyšiel debutový album O Poliach a snehu, z ktorého pesničky predstaví aj na vystúpení na festivale Hory a mesto. Popri hudbe je jej ďalšou vášňou veda. Založila OZ Žijem vedu a prednedávnom sa vrátila z USA, kde sa venovala výskumu neurodegeneratívnych ochorení. Najviac ju inšpirujú príbehy iných ľudí, ktoré chce spoznať aj na našom festivale.16:00 - Mažoretky Ariella
Súbor Ariella vznikol v Ivanke pri Dunaji v roku 1997. Za tie roky už vymysleli množstvo choreografií a očarili publikum na Slovensku, ale aj na mnohých akciách v zahraničí. Tancujú v ňom pre radosť dievčatá od 3 do 15 rokov.16:20 - Diskusia: Boj proti klimatickým zmenám v Bratislave

Klimatická zmena má na globálnej úrovni zásadné ekologické, spoločenské, ekonomické a politické dôsledky, ktoré sa dramatickým spôsobom dotknú aj Slovenska. Napriek tomu, že dnes žijeme v menej ohrozenej časti sveta, prejavy klimatickej zmeny začíname každý deň pociťovať aj my.
Ako sa nás táto zmena dotkne? Aké sú plány mesta Bratislava na zníženie negatívnych následkov klimatickej zmeny? Čo môžeme urobiť ako jednotlivci? Tieto otázky budú témou diskusie so zástupcami Metropolitného inštitútu Bratislava, envirošpecialistkou Mgr. Evou Streberovou, PhD. a Ing.arch. Marcelom Dzurillom, ktorý je riaditeľom projektu Živé miesta.


17:00 - MTB Tréningy
O záverečné exhibičné vystúpenie sa postará MTB škola Michala Pokorného.
Materskou disciplínou Michala bol biketrial, neskôr si pridal ešte bikros. Tieto dve disciplíny mu natoľko učarovali, že sa im venuje už takmer 30 rokov. MTB scéna prešla medzitým zmenami a vždy sa vedel adaptovať na aktuálny trend. Teší ho, že MTB a bike zažíva teraz veľký boom. Po mnohých pretekoch a vystúpeniach sa rozhodol skúsenosti odovzdať ďalej a stal sa trénerom vo vlastnej škole MTBtreningy.sk


  • Nedeľa, 23.5.2021

  • 13.00-18.00

  • Komenského námestie


Kontakt

Jana Koudelová

+421 905 103 798


Martina Dekanová

+421 907 299 551