To najlepšie z lezeckých filmov - VIMFF Best of Climbing Online Show

Tento rok sme pre vás na festivale Hory a mesto pripravili kopu lezeckých filmov, ktoré sa však na bratislavské plátno nikdy nedostali. Aj preto sme radi, že vám môžeme priniesť to najlepšie z nášho sesterského festivalu vo Vancouveri @theVIMFF. Medzi 19. – 26. júnom si môžete pozrieť skvelý výber lezeckých filmov vrátane víťaza Ceny za najlepší lezecký film Climbing Blind. Tento 3-hodinový program bude dostupný počas 7 dní.

 

Lístky v predaji TU

 

Zakúpením lístka podporíte filmárov, lezeckú komunitu, VIMFF aj Hory a mesto.

Upozorňujeme, že všetky filmy budú v anglickom jazyku BEZ slovenských titulkov.

 

#VIMFF #inspiredbyVIMFF #bestofclimbing #virtualVIMFF

 

 

FILMY

Climbing Blind*

*víťaz Ceny za najlepší lezecký film na VIMFF 2020 VIMFF

Dĺžka:  57 minút

Režisér: Alastair Lee

Jesse Dufton sa pokúsi ako prvý nevidiaci lezec vytiahnuť a odistiť celú cestu na kultovú skalnú vežu Old Man of Hoy v Škótsku.

 

Adaptive

Dĺžka:  35 minutes

Režisér: Taylor Zann

Jim Ewing a Maureen Beck, dvaja zdravotne postihnutí lezci, sa pokúsia o prvý takýto prelez známej a neprístupnej klasiky Lotus Flower Tower (5.10+) v kanadskom národnom parku Cirque of the Unclimbables. Maureen poznáte z filmu Stumped (Môj kamarát kýpeť) z pásma Reel Rock.

 

Gone Tomorrow

Dĺžka:  20 minút

Režisér: Mike Wilkinson

Dobrodružný dokumentárny film, ktorý vás zavedie do zarastených roklín Apalačských vrchov. Skupinka borcov sa vyberie do štátu Kentucky pohľadať ľadové cesty skôr, ako zmiznú.

 

The Terminator

Dĺžka:  7 minút

Režisér: Lucas Greenough

Dokument o profesionálnej lezkyni Allison Vest, ktorá sa prelezom cesty Teminátor (V13) zapísala do kanadskej histórie. Úžasný príbeh o tom, čo sa stane, keď sa pred vami jedny dvere zavrú a druhé otvoria.

 

The Triology

Dĺžka: 31 minút

Režisér: Tommy Joyce

Lezkyňa Sasha DiGiulian, hlavná hostka festivalu Hory a mesto 2015, sa chce stať prvou ženou a druhým človekom na svete, ktorý zdolá takzvanú “Rocky Mountain Trilogy” – trilógiu pozostávajúcu z troch najťažších veľkých stien obťažnosti 5.14 v kanadských Skalnatých vrchoch. Podarí sa jej to?

 

On the Verge

Dĺžka: 40 minút

Režisér: Robin Munshaw

V horách neďaleko prímorského mestečka Powell River v Britskej Kolumbii sa skupinka lezcov pravidelne stretáva na obrovských žulových stenách. Teraz však čelia neistej budúcnosti a dileme: majú bojovať proti odlesňovaniu tohto regiónu a riskovať prístup k nemu, alebo situáciu ignorovať? Film je krásnym príbehom o tom, ako nás niektoré miesta formujú a my zase formujeme ich.

 

LÍSTKY

Lístky sa dajú zakúpiť v predpredaji za 15 kanadských dolárov. Zakúpením lístka podporíte filmárov, ako aj festivaly VIMFF a Hory a mesto. Ak sa vás pred obrazovkou zíde viac, môžete prispieť dobrovoľnou sumou nad rámec ceny lístka. A ak vás zasiahla korona viac, ako by sa vám páčilo, môžete využiť kód 'COVID' a získať zľavu $ 4.

 

Pásmo najlepších lezeckých filmov v VIMFF 2020 bude k dispozícii od polnoci utorka 19. júna do piatka 26. júna. Filmy sa budú dať streamovať a po zakúpení lístka vám príde link. S týmto linkom máte nerušný prístup k filmom počas 7 dní.