• Duševné zdravie v športe

  • štvrtok 12.5.2022 o 18:00

  • Kinosála 1


Duševné zdravie je v posledných rokoch témou na mnohých fórach vrátane vrcholového športu. Pozitívny vplyv pohybu a pobytu v prírode na osobnú pohodu je dobre známy všetkým, ktorí športujú. Čas strávený pohybom nielen v prírode je skvelou investíciou do nášho aktuálneho prežívania, prevenciou pred zhoršením kvality duševného zdravia, ale tiež nám môže poslúžiť pri prekonávaní krízových životných udalostí. Aj o tom sa bude rozprávať športová psychologička Michaela Bednáriková s rekreačným ultrabežcom Vilom Bendíkom a profesionálnym bajkerom Adamom Rojčekom.


Michala Bednáriková


Michala Bednáriková je športová psychologička, pracuje so športovcami najmä (no nielen) v rámci individuálnych športov, ako aj s ich rodičmi a trénermi.
Vedie workshopy a prednášky pre športové organizácie doma aj v zahraničí. V roku 2018 jej Európska federácie športovej psychológie (FEPSAC) udelila certifikát špecialistu v aplikovanej športovej psychológii. Je tiež aktívna v profesných organizáciách športovej psychológie. V rokoch 2011-2019 bola dve volebné obdobia členkou výkonného výboru ENYSSP (Európska sieť mladých špecialistov v športovej psychológii). Od roku 2017 je prezidentkou Slovenskej asociácie športovej psychológie a v roku 2019 bola zvolená aj za členku výkonného výboru FEPSAC.
Vo voľnom čase rada športuje v prírode bez ohľadu na ročné obdobie, v lete väčšinou na bicykli v zime na lyžiach.