• Bhagirathi 3 alebo iný Everest


Bhagirathi 3 alebo iný Everest. Indické Himaláje, 6454mnm.
Horolezecký pojem plným právom a pre Martina jeden z najkrajších kopcov sveta a 15-ročný lezecký sen, na ktorý si bolo treba počkať.

Čo tvorí tento kopec tak zaujímavým a zároveň tak náročným? Ako sa dokázali popasovať s touto výzvou ostrieľané kádre slovenského horolezectva i mladé pušky?

Toto je iná India, veľmi vertikálna India. Priestor, kde sa varí polievočka svetového alpinizmu a nič sa neodpúšťa. Vstupenka do extraligy.

2 výzvy, 2 pokusy, ktoré nám jasne ukázali, čím sme, kde sme, na čo máme v spoločnej prezentácii od Ondreja Húserku a Martina Krasňanského.

O silné príbehy, momenty i emócie skutočne nebude núdza 🙂Martin Krasňanský


Martin je skúsený horolezec s ťažkými aj odvážnymi výstupmi od anglických útesov, cez skaly v takmer každej krajine Európy, až po lezecké výstupy v najväčších stenách Pakistanu, Yosemitov či Madagaskaru.
„Také moje kvázi merateľné najväčšie úspechy sú viaceré ocenenia za výstupy roka, ale to čo považujem za naj úspech, aj keď to vyznie ako klišé, tak je kopec skutočných kamarátov a skvelých ľudí okolo seba, ktorí by mi bez lezenia do života nevstúpili.'


Ondro Húserka


Ondro je výborný alpinista a dlhoročný člen reprezentácie Slovenského horolezeckého spolku JAMES. Má skúsenosti s ťažkým lezením na cvičných skalách, vo Vysokých Tatrách, Alpách aj vo veternej Patagónii, kde v jednej dĺžke musí liezť previsnutú špáru v lezečkách a hneď v ďalšej dĺžke ťažký a tvrdý ľad alebo mix. Ondro sa minulý rok vo februári vrátil z ďalekej Patagónie, kde sa mu podarilo spoločne s Jožom Krištoffym vyliezť na Cerro Torre.